Witaj na mojej stronie!

Jestem dietetykiem klinicznym, trenerem personalnym oraz instruktorem fitnessu. Od 8 lat pomagam moim klientom zadbać o ich zdrowie poprzez ustalenie planu żywieniowego dostosowanego idealnie do ich potrzeb. Swoje porady uzupełniam również w propozycje planu treningowego oraz zaleceń koniecznej do zastosowania suplementacji.

Wiele lat pracy w moim zawodzie i współpraca z setkami klientów nauczyły mnie indywidualnego podejścia do każdego oraz utwierdziły w przekonaniu, że nie ma uniwersalnej diety, która spełni potrzeby wielu osób. Każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie.
Swoją przygodą z dietetyką zaczęłam w wieku 1o lat, w momencie trenowania zawodowo narciarstwa biegowego. już wtedy uczono mnie o prawidłowym zapotrzebowaniu energetycznym realizowanym naszą dietą oraz o istocie właściwego nawodnienia organizmu i suplementacji.
W momencie podejmowania decyzji o kierunku studiów wybór był jednoznaczny – DIETETYKA. Podjęłam studia na Wydziale Nauk o Zdrowiu, Uniwersytety Medycznego w Białymstoku, gdzie uzyskałam tytuł licencjata oraz kolejno magistra dietetyki. Jednocześnie podjęłam kursy instruktorskie i trenerskie.

 Od samego początku studiów szukałam swoich “klientów”, którym mogę ułożyć zalecenia żywieniowe, początkowo wśród znajomych i rodziny, później pojawiały się osoby, które przyszły do mnie za sprawą poleceń. Odkrywanie mocy dietetyki i potęgi w leczeniu żywieniowym poprzez dopasowany do potrzeb klienta plan żywieniowy było niesamowite!

Podczas studiów współpracowałam z wieloma osobami w zakresie żywienia, a także spełniałam się na salach treningowych podczas prowadzenia zajęć fitness. Kolejnym ulubionym zajęciem było prowadzenie badań naukowych i pisanie artykułów, które mogłam prezentować na międzynarodowych konferencjach naukowych. Dietetyka jest obszerną dziedziną życia, medycyny. Wiele osób zmaga się nie tylko z nadwagą i otyłością, ale także z szeregiem chorób współistniejących. Wiele z nich ma swoje korzenie w niewłaściwym stylu życia i sposobie odżywiania, jak na przykład cukrzyca typu 2. Zdecydowana większość chorób poza postępowaniem medycznym powinna mieć dopasowane pod kontem jednostki chorobowej postępowanie żywieniowe. Dieta jest jednym z kluczowych elementów utrzymania naszego zdrowia, a także wspierania procesów leczniczych.
Moja specjalizacja to żywieniowe leczenie nadwag i otyłości, Postępowanie żywieniowe i suplementacyjne a Hashimoto, dieta w insulinooporności, a także leczenie dietetyczne i suplementacyjne w chorobach jelit (SIBO, IBS, nieszczelne jelito).