Na sukces w dietoterapii składa się mnóstwo elementów, właściwie ustalony cel żywieniowy, nawyki, aktywność fizyczna, jej rodzaj i częstotliwość, a także dobrany indywidualnie plan diety, posiłków, produktów. To jedne z głównych aspektów, bo można ich wymienić jeszcze co najmniej 10 – kwestia indywidualna.

Od właściwej postawy względem aspektów programu zależy jego powodzenie, jedna osoba odniesie spektakularny sukces, gdy w tym samym czasie ktoś inny zrezygnuje i uda się na poszukiwania kolejnych “złotych rozwiązań”. 

BEZ ZMIAN I PRACY nic się samo nie wydarzy.

Dziś kilka słów więcej o planowaniu diety, posiłków, drogi do zdrowia!

Wyobraź sobie taką sytuację: Dostajesz zaproszenie na 5 dniowe wakacje, w ekskluzywnym hotelu w górach, do tego mnóstwo atrakcji! Pierwsza myśl wow, wspaniale! Potrzebujesz tego bardziej niż powietrza, więc ekscytacja jest ogromna, już widzisz te cudowne krajobrazy, wygodne hotelowe łóżko, pokój z widokiem zapierającym dech w piersiach, nawet czujesz zapach górskiego, czystego, mroźnego powietrza! Ahh! Po chwili jednak wracasz do rzeczywistości i zadajesz sobie pytania: Kiedy ten wyjazd, gdzie te góry, w jakim terminie, co potrzebujesz, jak się przygotować, czy może trzeba wykonać jaką dodatkową rejestrację? dokupić dodatkowe usługi, ubezpieczenie, zaplanować dojazd, powrót, kupić właściwą odzież, kosmetyki, zakładasz 5 możliwych scenariuszy – robisz plan do wszystkich! Jednym zdaniem przygotowania na 110%! To co Cię może czekać, to jedynie wspaniała przygoda, pozostałe sprawy zostały przemyślane i załatwione!

Wróćmy do rzeczywistości i proszę Cię o chwilę zastanowienia. Dlaczego jadąc w określone miejsce używamy nawigacji, mapy i miliona wskazówek aby właściwie dotrzeć do celu? Zamiast wyruszyć bez przygotowania i metoda prób i błędów, gdzieś kiedyś dotrzeć? Dlaczego na wakacje wykonujesz plan życia, zamiast wziąć strój kąpielowy, czy zestaw narciarski? 

Dlaczego w momencie podjęcia programu diety odchudzającej wykonujesz jakieś kroki mało zorientowane na sukces, kierując się no właśnie czym? Trendem, rada znajomej, reklamą w TV, własnym instynktem, zamiast wykonania PLANU diety, z tysiącem założeń, który przy odrobinie wysiłku skazany jest na SUKCES? 

Trochę z przekąsem i przewrotnie, ale niesamowicie prawdziwie! Jak chcesz osiągnąć sukces w odchudzaniu, jak nie wiesz dokąd i jaka droga zmierzasz?

Cel, motywacja, nawyk, plan, działanie!

Dlaczego musisz zacząć planować dietę, posiłki i zakupy?

  • Urozmaicenie i brak monotonii – korzystaj z bogactwa produktów, mieszaj, składaj, dobieraj nowe smaki!
  • Oszczędność czasu – skończ zastanawiać się codziennie, co dziś na obiad lub na kolacje, 
  • Oszczędność pieniędzy- zaplanowane potrawy i produkty, to mniej zmarnowanej i wyrzuconej żywności
  • Zbilansowana dieta i realizowanie zapotrzebowania na składniki odżywcze,  witaminy i składniki mineralne.
  • Kontrola energetyczności potraw.
  • Ciągłe zmierzanie w kierunku celu żywieniowego!

Dla usprawnienia cotygodniowego planowania diety stworzyłam planery posiłków, z miejscem na cel żywieniowy oraz zdrowe nawyki.

>Pobierz planery tutaj<< 

W razie pytań, jestem tu dla Ciebie! Powodzenia, Paulina

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *